WSZYSTKO W TWOICH RĘKACH

Rozpoczęcie treningów personalnych jako najlepszy środek do zmiany jakości swojego życia

Cześć! Z tej strony Marcel, jeden z trenerów personalnych studia treningu Szczyt Formy.

Razem z naszą ambitną i zmotywowaną do działania drużyną, postanowiliśmy, że chcemy abyś mógł nas poznać, zanim podejmiesz decyzję o rozpoczęciu treningów w naszym studiu. W tym celu będziemy  zamieszczać artykuły dotyczące aspektów treningu. Dostarczą Ci one cennych informacji, które będziesz mógł wprowadzić w życie i sprawić by było ono bardziej satysfakcjonujące, a zarazem dowiedzieć się czegoś na temat naszej wiedzy 😀

Dzisiaj poruszę temat rozpoczęcia przez Ciebie treningów personalnych jako osoby nie mającej z tym dotychczas styczności.

Rozumiem, że może to być dla Ciebie stresujące i masz ku temu powód. To normalne, każdy z nas zaczynał kiedyś swoją drogę i nie oszukujmy się, początki nie są łatwe. Wiąże się to z wyjściem ze strefy komfortu, strachem przed tym, że będziemy musieli pokazać nasze ciało, być może strachem w kontaktach międzyludzkich. Powodów może być wiele i każdy ma swoje uzasadnienie. Rozumiem. To, że czytasz ten artykuł, oznacza, że chcesz by Twoje życie się zmieniło i jesteś do tego zmotywowany, jakoś się tutaj musiałeś znaleźć.  W życiu czytałeś mnóstwo różnych artykułów, wpisów na blogi, książek, czasopism. Pewnie oglądasz w internecie kobiety bądź mężczyzn z Twoją wymarzoną sylwetką i marzysz o tym jak piękne mogłoby stać się Twoje życie, gdybyś Ty miał bądź miała taką sylwetkę. Już próbowałeś/łaś biegać, stosować różne diety, chodzić na siłownię. Być może nawet kiedyś Ci to całkiem nieźle wychodziło. Jednak jakoś zabrakło Ci motywacji, pojawiły się różne bóle, koleżanka przestała, a Ty się sama wstydzisz. Ewentualnie przegrałaś/łeś ze smacznym jedzeniem, któremu ciężko się oprzeć.

Powodów,  przez które nie osiągasz swoich celów, może być mnóstwo.

Jednak potrafisz osiągać swoje cele. Masz pracę, studiujesz bądź jesteś w szkole. Masz rodzinę, znajomych, współpracowników. Wszędzie tam osiągasz jakiś wyznaczony cel. Robisz to, bo wiesz, że ma to wpływ na Twoją samoocenę, jakość Twojego życia, samopoczucie, relacje społeczne itd. Potrafisz podejmować trudne decyzje i jeśli czujesz, że coś może Ci pomóc, to robisz to. Oczywiście jesteś świadomy, że poniesiesz jakiś koszt, niezależnie od tego czy będzie to poświęcony czas, odmówienie sobie różnych przyjemności czy utrata komfortu, który tak bardzo kochasz. Jednak wiesz, że musisz, bo pragniesz zmiany, pragniesz uznania, chcesz karmić swoje ego i czuć, że życie to piękna podróż, w której warto ryzykować i próbować nowych rzeczy. Chcesz by życie Twoje i Twoich najbliższych było wyjątkowe.

Co najczęściej napędza nas do osiągania marzeń?

Zmiana. Jestem trenerem, więc o tej zmianie mogę Ci coś powiedzieć. Ludzie, którzy podejmują się treningów personalnych, mogą w bardzo szybki sposób ocenić jaki ma to wpływ na ich życie. Widzą zmiany w swoim wyglądzie, zdrowiu, samopoczuciu i pewności siebie. Zmiana jest dość szybka, początki z siłownią i ćwiczeniami dają o wiele bardziej zauważalny efekt niż te na wysokim poziomie zaawansowania, bo to duży bodziec dla organizmu. Dodatkowo poprawi się Twój sen, będziesz bardziej wypoczęty, zyskasz dodatkowe pokłady energii, uśmiech (z endorfin) i wiele, wiele innych. Będziesz mogła bez zahamowań zjeść pyszny posiłek. Zwiększy się Twoja samodzielność, już nie będziesz musiała prosić kogoś o pomoc przy podniesieniu wózka z dzieckiem, zakupów czy innych ciężkich rzeczy. W końcu, będziesz się czuł bezpieczniej w swoim ciele. Jak widać powodów do podjęcia treningów jest równie dużo jak tych, by znów poddać się swoim słabościom, a wybór należy do Ciebie mój serdeczny czytelniku. Bierz życie w swoje ręce, a ja zapraszam Cię do studia Szczyt Formy! <3 😀

tekst: Marcel Drwięga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X